Aktivity

Zveme Vás ke sledování benefičního dílu pořadu Tajemství těla

Zveme Vás ke sledování benefičního dílu pořadu Tajemství těla
Datum: 9. března 2021

Česká televize bude v sobotu 13. 3. 2021 od 20:10 vysílat speciální benefiční díl pořadu Tajemství těla. Prostřednictvím DMS mohou během trvání pořadu diváci podpořit vybranou organizaci. Tou letošní je naše milé Centrum pro dětský sluch Tamtam! Srdečně Vás zveme ke sledování pořadu.

Knihovna o Vánocích

Knihovna o Vánocích
Datum: 17. prosince 2020

Knihovna ICRPSP je od 17. 12. 2020 do 5. 1. 2021 uzavřena. Těšíme se na Vás opět v novém roce!

Pátá dohoda Jaroslava Duška rozesmála a donutila k zamyšlení

Pátá dohoda Jaroslava Duška rozesmála a donutila k zamyšlení
Datum: 1. října 2020

Poslední zářijový večer jsme strávili ve velmi milé společnosti. Nebáli jsme se vyrazit na představení Jaroslava Duška, které je inspirované Pátou dohodou, moudry Toltéků, které sepsali do knižní podoby Miguel Ruiz a Jose Ruiz. Představení bylo tlumočené do českého znakového jazyka, simultánně přepisované a všem návštěvníkům vykouzlilo nejméně jeden úsměv ve tváři. A neméně bylo zaseto také myšlenek k přemítání.

Zahradní slavnost byla kouzelnou oslavou se vším všudy

Zahradní slavnost byla kouzelnou oslavou se vším všudy
Datum: 18. září 2020

Naše stodůlecká zahrada se ve středu 16. září proměnila v kouzelné Bradavice plné čarodějek a kouzelníků. Zahradní slavnost 2020 se nesla v čarodějném duchu a nebojíme se říct, že byla kouzelná. Respektovali jsme všechna hygienická nařízení, připravili jsme dostatek dezinfekce, byli na čerstvém vzduchu a na pár hodin se dostali do světa čar a kouzel, který uchvátil nejen děti.

Pohádky pro děti v ČZJ

Pohádky pro děti v ČZJ
Datum: 22. dubna 2020

Naše sesterská organizace Tamtam připravila pro děti (i rodiče) pohádky v českém znakovém jazyce! Vysvětlit aktuální situaci dětem není ta nejsnadnější věc na světě, a proto jsme připravili pohádky (za využití podpůrných materiálu od Ministerstva vnitra a omalovánky od Jany Andréskové) v českém znakovém jazyce. Znakuje Sergej Josef Bovkun.

Noc s Andersenem je přesunuta

Noc s Andersenem je přesunuta
Datum: 9. března 2020

Letošní ročník Noci s Andersenem se přesouvá! Doufáme, že náhradní termín najdeme, jakmile se situace ustálí.

Neradi bychom o tuto oblíbenou akci přišli a věříme, že se s nadšenými čtenáři sejdeme nad dobrou knihou v průběhu roku.

Všem přejeme pevné nervy a hlavně hodně zdraví! ☺

Děti objevily krásy tradičního masopustu

Děti objevily krásy tradičního masopustu
Datum: 27. února 2020

Masopust označuje nejen třídenní svátek, který vrcholil v minulosti v době Popeleční středy, ale také půst, který se k tomuto období váže. Lidově se mu říká ostatky nebo fašank a na Moravě třeba voračky nebo končiny. Často lidé masopust taky nazývají jednoduše karnevalem.

S dětmi a Kašpárkem jsme se vydali až do pekla

S dětmi a Kašpárkem jsme se vydali až do pekla
Datum: 17. února 2020

Sobotní odpoledne jsme věnovali divadlu. Umělecká scéna Říše loutek si spolu s Tamtamem a ICRPSP připravila pro děti představení Kašpárek v pekle tlumočené do českého znakového jazyka. Děti byly napnuté jak struny, příběh byl totiž velmi komplikovaný, plný odvahy a dobrých skutků, které, jak víme, mohou být občas „po zásluze“ potrestány.

Prozkoumali jsme Svatomikulášskou zvonici

Prozkoumali jsme Svatomikulášskou zvonici
Datum: 13. února 2020

Zvonice byly v minulosti zásadními městskými stavbami. V 18. a 19. století byly součástí každého většího města a měly za úkol upozorňovat na nejrůznější události. Svatomikulášská zvonice navíc sloužila také jako požární hláska a vybudovaná byla už v roce 1755. Její fungování jsme představili dětem v českém znakovém jazyce.

Slyšící děti se učily komunikovat s neslyšícími

Slyšící děti se učily komunikovat s neslyšícími
Datum: 10. února 2020

Strach, ostych, neznalost vhodného způsobu komunikace. Existuje mnoho důvodů, kvůli kterým slyšící děti neoslovují své neslyšící vrstevníky. V Muzeu hlavního města Prahy proto pravidelně pořádáme workshopy, během kterých se mohou neslyšící děti dozvědět užitečné informace o komunikaci s neslyšícími. Učíme prstovou abecedu, zkoušíme si znaky, představujeme zásady správné komunikace. A zbavujeme děti strachu z neznámého.

Novinky v knihovně

Velký ilustrovaný průvodce_3Velký ilustrovaný průvodce neslyšících a nedoslýchavých
po jejich vlastním osudu
3. díl

 

Odjinud

Více článků