Aktivity

Pohádky pro děti v ČZJ

Pohádky pro děti v ČZJ
Datum: 22. dubna 2020

Naše sesterská organizace Tamtam připravila pro děti (i rodiče) pohádky v českém znakovém jazyce! Vysvětlit aktuální situaci dětem není ta nejsnadnější věc na světě, a proto jsme připravili pohádky (za využití podpůrných materiálu od Ministerstva vnitra a omalovánky od Jany Andréskové) v českém znakovém jazyce. Znakuje Sergej Josef Bovkun.

Noc s Andersenem je přesunuta

Noc s Andersenem je přesunuta
Datum: 9. března 2020

Letošní ročník Noci s Andersenem se přesouvá! Doufáme, že náhradní termín najdeme, jakmile se situace ustálí.

Neradi bychom o tuto oblíbenou akci přišli a věříme, že se s nadšenými čtenáři sejdeme nad dobrou knihou v průběhu roku.

Všem přejeme pevné nervy a hlavně hodně zdraví! ☺

Děti objevily krásy tradičního masopustu

Děti objevily krásy tradičního masopustu
Datum: 27. února 2020

Masopust označuje nejen třídenní svátek, který vrcholil v minulosti v době Popeleční středy, ale také půst, který se k tomuto období váže. Lidově se mu říká ostatky nebo fašank a na Moravě třeba voračky nebo končiny. Často lidé masopust taky nazývají jednoduše karnevalem.

S dětmi a Kašpárkem jsme se vydali až do pekla

S dětmi a Kašpárkem jsme se vydali až do pekla
Datum: 17. února 2020

Sobotní odpoledne jsme věnovali divadlu. Umělecká scéna Říše loutek si spolu s Tamtamem a ICRPSP připravila pro děti představení Kašpárek v pekle tlumočené do českého znakového jazyka. Děti byly napnuté jak struny, příběh byl totiž velmi komplikovaný, plný odvahy a dobrých skutků, které, jak víme, mohou být občas „po zásluze“ potrestány.

Prozkoumali jsme Svatomikulášskou zvonici

Prozkoumali jsme Svatomikulášskou zvonici
Datum: 13. února 2020

Zvonice byly v minulosti zásadními městskými stavbami. V 18. a 19. století byly součástí každého většího města a měly za úkol upozorňovat na nejrůznější události. Svatomikulášská zvonice navíc sloužila také jako požární hláska a vybudovaná byla už v roce 1755. Její fungování jsme představili dětem v českém znakovém jazyce.

Slyšící děti se učily komunikovat s neslyšícími

Slyšící děti se učily komunikovat s neslyšícími
Datum: 10. února 2020

Strach, ostych, neznalost vhodného způsobu komunikace. Existuje mnoho důvodů, kvůli kterým slyšící děti neoslovují své neslyšící vrstevníky. V Muzeu hlavního města Prahy proto pravidelně pořádáme workshopy, během kterých se mohou neslyšící děti dozvědět užitečné informace o komunikaci s neslyšícími. Učíme prstovou abecedu, zkoušíme si znaky, představujeme zásady správné komunikace. A zbavujeme děti strachu z neznámého.

Rok oslav jsme zahájili s Jaroslavem Duškem

Rok oslav jsme zahájili s Jaroslavem Duškem
Datum: 8. ledna 2020

Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených slaví letos spolu s Centrem pro dětský sluch Tamtam významné výročí. Třicet let pomáháme dětem se sluchovým postižením a jejich rodinám, poskytujeme informační zázemí, sociální služby a pomáháme jim zapojit se do aktivit, které se mohou na první pohled zdát nedosažitelné. První letošní akcí, která 30. výročí založení organizací symbolicky zahájila, bylo představení Jaroslava Duška Čtyři dohody.

Vydali jsme se k Betlému s divadlem Říše loutek

Vydali jsme se k Betlému s divadlem Říše loutek
Datum: 26. prosince 2019

Poslední adventní neděli jsme strávili víc než příjemně v divadle Říše loutek. Vánoční představení Já bych rád k Betlému bylo tlumočené do českého znakového jazyka a zajímavé nebylo jen pro děti, ale i pro dospělé, jelikož bylo protkané českými vánočními motivy a tradicemi.

Prožili jsme společně předvánoční čas v Národopisném muzeu

Prožili jsme společně předvánoční čas v Národopisném muzeu
Datum: 20. prosince 2019

Předvánoční čas je ideálním obdobím pro setkávání se a trávení společného času. I my jsme se v tento krásný čas chtěli sejít s našimi přáteli a užít si společně vánoční atmosféru. To se nám povedlo v Národopisném muzeu, kde jsme se 18. prosince s Tamtamem věnovali spoustě předvánočních aktivit.

Užili jsme si netradiční mikulášské představení

Užili jsme si netradiční mikulášské představení
Datum: 9. prosince 2019

Každoroční oslavy svátku svatého Mikuláše jsou plné čertů, andělů i Mikuláše samotného. Hodné děti dostávají krásné nadílky, ty zlobivé brambory a uhlí a všechny dohromady slibují, že další rok budou těmi nejhodnějšími dětmi pod sluncem. Letos měly děti možnost užít si netradičního Mikuláše díky představení v divadle Jatka78, které jsme tlumočili do českého znakového jazyka.