Umění a kultura neslyšících bojují za lidská práva

Světová federace neslyšících (World Federation of the Deaf, WFD) uspořádala webinář s názvem Deaf Culture and Arts for Human Rights na oslavu umění a kultury neslyšících v souvislosti s lidskými právy. Co všechno se na akci dělo?

Datum zveřejnění: 12. října 2021

Panel zahrnoval příspěvky od neslyšících expertek a expertů na dané téma. Nechyběla ani vystoupení neslyšících a nedoslýchavých umělců a umělkyň. 

Jaká to byla představení? Co znamená umělecká forma visual venicular? A kde je možné záznam webináře shlédnout? To a mnohé další o zmíněném webináři se dozvíte v článku na Idetskychluch.cz - ZDE.

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků