Seriál Deaf U

Seriál Deaf U a reperezentace neslyšících

Brzy uplyne rok od uvedení americké reality show o neslyšících studentech a studentkách z Gallaudetovy univerzity. S čím novým přišel?

Datum zveřejnění: 5. října 2021

Zajímá vás, jak se žije mladým neslyšícím a nedoslýchavým lidem, kteří studují na Gallaudetově univerzitě? S čím se potýkají a co je naplňuje? Seriál Deaf U (Tichá Univerzita) z dílny neslyšícího producenta Nyla DiMarca sleduje osudy několika z nich a představuje tak komunitu neslyšících široké veřejnosti. Osmidílnou první řadu můžete shlédnout na Netflixu.

Seriál otevřel některá palčivá témata, o kterých se moc často nemluví. S jakou kritikou se show od svého uvedení potýká a jak na ni DiMarco zareagoval? A v čem je show první svého druhu v historii Hollywoodu? O tom všem se můžete dočíst v novém článku na portálu Idetskysluch.cz - ZDE

Fotografie: Shutterstock.com

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků