První neslyšící superhrdinka v nové Marvelovce

První neslyšící

Máte vy nebo vaše děti rádi Marvelovky? Pak pro vás máme skvělou zprávu: konečně se na plátně objeví první neslyšící superhrdinka!

Datum zveřejnění: 9. listopadu 2021

Také vám přijde, že ve filmech chybí neslyšící postavy a hrdinové?

Nové akční fantasy drama Eternals přináší změnu: postava superhrdinky Makkari je neslyšící a její roli ztvárnila neslyšící herečka Lauren Ridloff. V novém článku na Idetskysluch.cz se dočtete, co mají Makkari a její představitelka společného, jak Lauren Ridloff vyrůstala a proč si dlouho myslela, že neexistují neslyšící dospělí. (Tušíte správně, že to má co dělat s reprezentací nebo spíš nereprezentací lidí se ztrátou sluchu).

Co sama herečka říká k tomu, proč je z jejího pohledu důležité, abychom od malička měli možnost být v kontaktu s pestrým spektrem lidí, ať už ve filmech či v reálném životě? Dozvíte se ZDE.

Marvelovka 2

Fotografie: Marvel Studios, Falcon.cz

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků