První neslyšící superhrdinka v nové Marvelovce

První neslyšící

Máte vy nebo vaše děti rádi Marvelovky? Pak pro vás máme skvělou zprávu: konečně se na plátně objeví první neslyšící superhrdinka!

Datum zveřejnění: 9. listopadu 2021

Také vám přijde, že ve filmech chybí neslyšící postavy a hrdinové?

Nové akční fantasy drama Eternals přináší změnu: postava superhrdinky Makkari je neslyšící a její roli ztvárnila neslyšící herečka Lauren Ridloff. V novém článku na Idetskysluch.cz se dočtete, co mají Makkari a její představitelka společného, jak Lauren Ridloff vyrůstala a proč si dlouho myslela, že neexistují neslyšící dospělí. (Tušíte správně, že to má co dělat s reprezentací nebo spíš nereprezentací lidí se ztrátou sluchu).

Co sama herečka říká k tomu, proč je z jejího pohledu důležité, abychom od malička měli možnost být v kontaktu s pestrým spektrem lidí, ať už ve filmech či v reálném životě? Dozvíte se ZDE.

Marvelovka 2

Fotografie: Marvel Studios, Falcon.cz

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.