Síla sesterství nejen na deaflympiádě

Síla sesterství nejen na deaflympiádě

Rozhovor s Annou a Marií Pangrácovými

Datum zveřejnění: 31. května 2022

Jedna je doktorandkou na PřF UK, a druhá působí v České televizi jako koordinátorka a editorka Zpráv v českém znakovém jazyce. Úspěšné sesterské duo Anna a Marie Pangrácovy poprvé vyrazily na deaflympiádu a sklidily úspěchy.

Jaké jsou jejich dojmy z deaflympijských her? Jak se jim společně trénuje a závodí? A jaký je svět sportu pro neslyšící ženy? Přečtěte si v nejnovějším článku na IDetskysluch.cz - ZDE

 

2 DEaflymp

Fotografie: fotoarchiv Marie a Anny Pangrácových, dalších sportovců a realizačního týmu

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.