První letošní FEPEDA newsletter je venku!

První letošní FEPEDA newsletter je venku!

Evropská federace rodičů dětí se sluchovým postižením (FEPEDA), jíž jsme členem, právě vydala svůj první letošní newsletter. Co v něm najdete?

Datum zveřejnění: 4. ledna 2022

Newsletter vychází dvakrát ročně a shrnuje vždy to nejdůležitější z činnosti FEPEDA a jejích členských organizací za poslední období. Tentokrát se v něm mimo jiné dočtete:

  • jak vnímá ohlédnutí za uplynulým rokem prezident FEPEDA a jaký plán má pro rok 2022,
  • o souhrnu předchozích setkání a plánu nastávajících,
  • kam se rozvinuly projekty organizace: foto kampaň a výzkum formou dotazníku o dětech se sluchovým postižením, o kterých jsme vás před časem informovali a někteří z vás se do nich zapojili,
  • jaké aktivity proběhly v rámci networkingu a hájení práv osob se sluchovým postižením,
  • novinky z činnosti členských organizací v Bulharsku, Rakousku, Španělsku a samozřejmě i u nás v ČR. 

FEPEDA logo 

Celý newsletter si můžete přečíst tady. Přejeme vám příjemné čtení a dobrý start nového roku!

V případě zájmu o překlad newsletteru do českého jazyka nás kontaktujte na adrese: brandtlova@infocentrum-sluch.cz

Zdroj obrázků: Fepeda.eu, Shutterstock.com

 

 

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.