Koukej, dnes nám hraje OUKEJ

Koukej, dnes nám hraje OUKEJ

Jak předávat neslyšícím dětem pohádkové příběhy?

Datum zveřejnění: 18. října 2022

Existuje mnoho způsobů, jakými je možné předávat dětem pohádkové příběhy a rozvíjet jejich vztah ke knížkám. O své zkušenosti se podělily Veronika Slámová a Radka Kulichová z divadelního spolku OUKEJ.

Název spolku vznikl z počátečních písmen slov Oči, Uši, Komunikace, Edukace, Jazyk – ty jsou totiž pro jeho aktivity klíčové. Kromě divadelních představení spolek nabízí i workshopy dramatické výchovy pro školy, tlumočené dětské písničky či komunikační podporu neslyšícím dětem a jejich rodinám za využití divadelních postupů. V repertoáru mají i tzv. knižní vystoupení.

Celý článek najdete na portále Idetskysluch.cz ZDE.

Koukej, dnes nám hraje OUKEJ 2

Zdroj textu: Idetskysluch.cz

Zdroje obrázků: Petr Chodura (Alenka v říši znaků) a archiv spolku OUKEJ

 

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.