Knihovna otevírá 28. dubna

Knihovna otevírá 28. dubna

Vážení čtenáři,
knihovna bude nějaký čas fungovat pouze v omezeném režimu, situace se ale mění každým dnem. Věnujte proto, prosíme, pozornost důležitým organizačním informacím na našich webových stránkách, které průběžně aktualizujeme.

Datum zveřejnění: 27. dubna 2020

Otevírací doba knihovny je dočasně upravena. Otevřeno tak nyní máme:
úterý, středa, čtvrtek 8.00 - 16.00 hodin.

Knihy a časopisy vracejte POUZE do boxu, umístěného u vchodu knihovny. Knihy poté budou dezinfikovány a uloženy v karanténě po dobu 72 hodin, až potom vráceny do knihovního fondu.

Pohyb čtenářů v půjčovně je možný jen v omezeném počtu. Vstupujte, prosíme, jednotlivě. U vchodu pro Vás bude připravena dezinfekce na ruce.

Z hygienických důvodů není možné listovat v knihách. Pro výběr knih proto použijte předem náš online katalog. Pro urychlení a bezpečnost našich služeb, prosím, využívejte co nejvíce ON-LINE komunikaci. Objednejte si knihy předem a my Vám je připravíme a oznámíme, že je rezervace nachystána.

Z hygienických důvodů není zatím možné využívat knihovnu jako studovnu, počítač na internet  a rovněž WC.
Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na Vás :-)

Novinky v knihovně

sebeucta-u-deti-jak-ji-pestovat-a-chranit

Známý německý psychoterapeut se specializací na terapii závislostí Heinz-Peter Röhr ve své publikaci Sebeúcta u dětí; Jak ji pěstovat a chránit čtenářům přibližuje to, jakým způsobem mohou poruchy vývoje sebevědomí u dětí vyústit v problémy i v dospělosti a jak je možné u dětí zdravé sebevědomí pěstovat a rozvíjet. Kniha je zaměřena i na rodiče samotné a vysvětluje, jak může jejich nedostatečný pocit vlastní hodnoty negativně ovlivnit formování sebevědomí u jejich dětí. Sami rodiče se zdravým sebevědomím totiž mohou být svým dětem příkladem k formování zdravých návyků. Heinz-Peter Röhr je autorem mnoha úspěšných knih, mezi které patří například: Hysterie - strach z odmítnutí, Závislé vztahy aj.