Knihovna o letních prázdninách

Knihovna o letních prázdninách

Vzhledem k probíhající revizi knihovního fondu a dovoleným zaměstnanců bude mít knihovna během prázdninových měsíců upravenou otevírací dobu. 

Datum zveřejnění: 21. června 2022

Knihovna bude uzavřena ve dnech:
   4. - 15. července 2022
 16. - 26. srpna 2022

Během celého července a srpna - s výjimkou výše uvedených dnů - bude knihovna otevřena každé úterý od 8:00 do 16:00 hodin.

Knihy je po předchozí dohodě možné vypůjčit i mimo tuto otevírací dobu. V případě nutnosti nás kontaktujte na e-mailu knihovna@infocentrum-sluch.cz.

Tým knihovny ICRPSP

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.