Jaké to je být bez sluchu a zraku?

Jaké to je být bez sluchu a zraku?

Od narození Helen Keller uběhlo včera 142 let. Co jste o této osobnosti možná nevěděli?

Datum zveřejnění: 28. června 2022
Helen Keller je poměrně dobře známá jako americká spisovatelka, která v necelých dvou letech ztratila zrak i sluch. Na některé její aktivity se ovšem zapomíná - především v oblasti aktivismu za sociální rovnost, práva žen a Afroameričanů.
 
V nejnovějším článku na IDetskysluc.cz se dočtete, jak je možné, že kolem jejích úspěchů vznikají konspirační ableistické teorie a jak to souvisí s obrazem lidí s postižením ve veřejném prostoru. Nechybí ani upoutávka na nové vydání její knihy „Příběh mého života”, kterou si můžete zapůjčit v naší knihovně. 
 
 
                                                     002554_05_032097
 
 

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.