Dva filmy o neslyšících nominované na Oscara: CODA vítězí a zapisuje se do historie

Dva filmy o neslyšících nominované na Oscara: CODA vítězí a zapisuje se do historie

To nejzajímavější o obou filmech na jednom místě.

Datum zveřejnění: 30. března 2022

Hned dva filmy o neslyšících byly jmenované na Oscara: dramakomedie CODA a dokument Audible. Snímek CODA nakonec sklidil celkem tři Oscary - za nejlepší film, za nejlepší adaptovaný scénář a za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Troy Kotsur). 

Přečtěte si, jak slavná herečka Marlee Matlin prosadila, že budou neslyšící role ve filmu CODA hrát neslyšící herci, jak probíhalo předávání sošky a další zajímavosti o obou nominovaných filmech. Vše najdete v novém článku na Idetskysluch.cz - ZDE

CODA 2_

Zdroj fotografií: Abc.comApplereport.eu

 

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.