Zahradní slavnost byla kouzelnou oslavou se vším všudy

Zahradní slavnost byla kouzelnou oslavou se vším všudy

Naše stodůlecká zahrada se ve středu 16. září proměnila v kouzelné Bradavice plné čarodějek a kouzelníků. Zahradní slavnost 2020 se nesla v čarodějném duchu a nebojíme se říct, že byla kouzelná. Respektovali jsme všechna hygienická nařízení, připravili jsme dostatek dezinfekce, byli na čerstvém vzduchu a na pár hodin se dostali do světa čar a kouzel, který uchvátil nejen děti.

Datum zveřejnění: 18. září 2020

Harry Potter, Ron Weasley i Hermiona Grangerová by se určitě na naší zahradě cítili jako doma. Mohli by se totiž potkat se spoustou dalších mladých a malých čarodějů a čarodějek a mohli by si dokonce zajít na hodiny ke svým oblíbeným profesorům. Naše zahrada se proměnila v bradavický hrad a o kouzla nebyla nouze. Přestože je situace kolem onemocnění COVID-19 pořád velmi nejasná a nestálá, podařilo se nám zorganizovat odpoledne, během kterého se na malý moment dalo na vše zapomenout. Zároveň jsme ale velmi důrazně dezinfikovali a vybízeli k dodržování pravidel. Výsledkem byla povedená akce, která respektovala veškerá nařízení.

Hygienická opatření byla dodržovaná poctivě

Několik desítek dětí přišlo spolu s rodiči plnit tajemné úkoly, skákat ve skákacím hradu, občerstvovat se, tančit na živou hudbu kapely Napořád a napjatě sledovat kouzelnické vystoupení. Nechyběla přehlídka živého ptactva, bubenický workshop ani hvězdné moderování, kterého se, jako již tradičně, ujal Jaroslav Dušek. Důležité části programu byly tlumočeny do českého znakového jazyka Naďou Hynkovou Dingovou.

Slavnost moderoval Jarda Dušek a tlumočila Naďa Hynková DingováDěti okouzlil i opravdický kouzelník

Akci jsme pořádali ve spolupráci s naší sesterskou organizací Tamtam, která stejně jako naše Infocentrum slaví letos nádherných 30 let. Slavnost byla součástí oslav, které jsou vlivem pandemie omezené a částečně přesouvané. Přesto věříme, že si návštěvníci program užili a že si děti odnesly zajímavé zážitky a odměny. Právě setkávání se, byť s dodržováním pravidel, je pro rodiny dětí se sluchovým postižením velmi důležité. Pocit sounáležitosti usnadňuje boj s jakoukoliv situací a my jsme rádi, že jsme měli možnost naše současné i bývalé klienty vidět, že se zastavili známí i spolupracovníci, se kterými nejsme letos v tak úzkém kontaktu, v jakém bychom rádi byli. Věříme však, že se situace časem ustálí a že si všechno vynahradíme.

O hudební program se postarala kapela Napořád

Děkujeme všem zúčastněným i všem účinkujícím a těšíme se zase příště.

Akce vznikla za podpory Městské části Praha 13, Městské části Praha 5, Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Praha, Nadace Umění pro zdraví a společnosti Presco Group. Všem sponzorům děkujeme.

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků