Děti objevovaly hudbu

Děti objevovaly hudbu

Různé zvuky, hlasy zvířat, písničky i klasická hudba... Dá se to všechno spojit? Děti, které navštívily naši akci v Českém muzeu hudby, už ví, že ano a velmi dobře. V Hudebně dramatické dílně si s hudbou užily spoustu zábavy.

Datum zveřejnění: 29. července 2021

Děti spolu s doprovodem a překladatelkou do českého znakového jazyka vyrazili za hudbou do Karmelitské ulici, kde se nachází České muzeum hudby. Během dopoledne zjistily, že hudba je nejenom krásná, ale dá se s ní užít i spousta legrace.

Nejprve si zahrály na indiány, kteří zvuky z tamtamů používali k dorozumívání na dálku. Poté foukaly bubliny z bublifuku, aby si ověřily, jak jsou na tom s dechem. Ale hlavně se seznámily s mnoha zajímavými hudebními nástroji, na které si mohly zahrát a vyzkoušet, jaké zvuky vydávají.

Na závěr příjemně i poučně stráveného času si děti prošly tamní expozici, kde mohly například poslouchat různé písničky a zvuky zvířat.

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků