Zveme na kulturní akce v listopadu

Zveme na kulturní akce v listopadu

Spolu s Centrem pro dětský sluch Tamtam a dalšími institucemi zveme na kulturní akce tlumočené do českého znakového jazyka!

Datum: 1. listopadu 2019 — 30. listopadu 2019

Milí přátelé,
zveme vás co nejsrdečněji na kulturní akce tlumočené do českého znakového jazyka v měsíci listopadu, zpřístupněných především pro rodiny s neslyšícími dětmi. Plakátek ke stažení najdete zde.

Listopadové akce

7. – 9. 11. 2019 od 10:00 do 14:00 Den otevřených dveří ÚOCHB v rámci Týdne vědy a techniky – vhodné pro rodiny s dětmi a neslyšící veřejnost. Pozvánku v českém znakovém jazyce si můžete pustit na YouTube.

7.11. v 9.30 hodin Neslyšící slyšícím (Neslyšící cizinci ve své vlastní zemi) – interaktivní workshop pro slyšící vrstevníky neslyšících žáků proběhne v Muzeum hlavního města Prahy.

16.11. v 10:00 můžete navštívit akci s názvem Chemie hrou pro nejmenší v rámci Týdne vědy a techniky, a to na Flemingově náměstí 2, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Prohlédněte si informace o festivalu Týden vědy.

26.11. v 10:00 se koná výstava Doba genová – Jedinečná výstava o DNA, genech a dědičnosti v Nová budově Národního muzea. Program je vhodný pro dospělé neslyšící.

27.11. v 10:00 a 15:00 proběhnou další komentované výstavy Doba genová – Jedinečná výstava o DNA, genech a dědičnosti, tentokrát vedená neslyšícím lektorem. Výstava je opět v Nové budově Národního muzea a vhodná je pro rodiny s dětmi a neslyšící veřejnost.

Pokud není uvedeno jinak kontakt pro rezervace a další informace je: kultura@detskysluch.cz.

Akce pořádáme ve spolupráci s Centrem pro dětský sluch Tamtam a dalšími institucemi.

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků