Za strašidly do zoo

Za strašidly do zoo

Zveme vás do Zoo Praha na zábavně poznávací akci Nebojte se strašidel, tlumočenou do českého znakového jazyka.

Datum: 26. října 2022
Místo: Zoo Praha, U Trojského zámku 120/3, Praha 7
Organizátor: Centrum pro dětský sluch Tamtam a Informační centrum RPSP za podpory Ministerstva Kultury
Web: www.zoopraha.cz

Děti a rodiče,
na svátek Halloween vás zveme do zoo na příšery. Nebojte se! Ukážeme vám, jak se z neškodných zvířátek staly v myslích lidí nebezpečné příšery. Prohlédnete si zblízka pavouka, hada i strašilku. Dozvíte se o jejich životě a možná je i pohladíte. :-)
Seberte odvahu a pojďte do toho s námi!

Na děti čeká malý dárek!

Program proběhne ve středu 26. října 2022 od 13.00 do 14.00 hodin v krytém areálu Zoo Praha. Bude tlumočen do českého znakového jazyka.  
Tlumočení je hrazeno z projektu, který se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury. 

Vstupné si hradí sami účastníci dle běžného ceníku Zoo Praha. Osoby ZTP, ZTP/P mají slevu. Děti, které jsou držiteli karty ZTP, ZTP/P mají jednu osobu jako doprovod zdarma. 

Přihlásit se můžete na e-mailu %mrxX-enW7c-Z.-gY.AD8ec2%eHmYW7r do 9. 10. 2022.

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.