Španělská synagoga

Španělská synagoga

Komentovaná prohlídka, na které se seznámíte nejen s interiérem synagogy, ale i s pozadím jejího vzniku a dalšími zajímavostmi.

Datum: 5. října 2021
Místo: Židovské muzeum v Praze, Vězeňská 1, Praha 1 - Staré Město
Organizátor: Informační centrum RPSP, CDS Tamtam, Židovské muzeum v Praze
Web: www.jewishmuseum.cz/pamatky-a-expozice/pamatky/spanelska-synagoga

Španělská synagoga je nejmladší synagogou pražského Židovského Města.Byla postavena roku 1868 jako chrám Spolku reformovaného kultu na místě Staré školy – nejstarší modlitebny ghetta z 12. století. Své jméno získala díky působivé vnitřní výzdobě v maurském stylu, inspirované slavnou španělskou Alhambrou.

Prohlídka s tlumočením do českého znakového jazyka se koná 5. října 2021 od 14.00 hodin v Židovském muzeu ve Vězeňské 1 v Praze 1.

Přihlášky zasílejte e-mailem na 6nyD_b56LTGk3d5eT-MSMS na telefonní číslo 777 349 104.

Vhodné pro dospělé se sluchovým postižením a rodiny s dětmi. 

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků