Historická budova a Pantheon

 Historická budova a Pantheon

Navštivte s námi historickou budovu Národního muzea a Pantheon!

Datum: 1. prosince 2021
Místo: Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
Organizátor: Centrum pro dětský sluch Tamtam, ICRPSP, Národní muzeum
Web: www.nm.cz/program/pro-skoly#skolni-programy
Historická budova v čele Václavského náměstí, jedna z nejvýznamnějších pražských budov, prohlášená v roce 1962 za národní kulturní památku, tvoří s Novou budovou výrazný architektonický kontrast. Historická budova prošla významnou rekonstrukcí a znovu se návštěvníkům otevřela 28. října 2018 – v den stého výročí Československé republiky. V listopadu 2019 propojila oba objekty nově vybudovaná podzemní chodba s unikátní multimediální expozicí.
Panteon v překladu z řečtiny znamená chrám, kde se uctívala božstva. Národní muzeum na Václavském náměstí se jedním takovým pyšní. Je to místnost přímo pod kupolí v prvním patře a připomíná významné muže a ženy české vědy, společenského života a umění převážně z 19. a 20. století.
 

Komentovaná prohlídka s tlumočením do českého znakového jazyka vhodná pro dospělé a rodiny s dětmi se koná 1. prosince 2021 od 15 hodin.
(Změna programu v závislosti na aktuální situaci protiepidemických opatření vyhrazena.)

Přihlásit se můžete na kultura@tamtam.cz

Fotografie a zdroj textu: Národní muzeum

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků