Divadlo Bolka Polívky a představení Aby se děti divily

Divadlo Bolka Polívky a představení Aby se děti divily

Tamtam vás zve na dětské představení Divadla Bolka Polívky s názvem Aby se děti divily. V průběhu inscenace se děti hravou formou naučí základní znaky jazyka neslyšících.

Datum: 8. listopadu 2022
Místo: Divadlo loutek Ostrava, Pivovarská 3164/15, Ostrava 1
Organizátor: Centrum pro dětský sluch Tamtam, Divadlo Bolka Polívky
Web: www.dlo-ostrava.cz/repertoar-detail/aby-se-deti-divily-divadlo-bolka-polivky/547

Inscenace je inspirována texty a obrázky pana Aloise Mikulky, známého brněnského malíře, sochaře a spisovatele. Jeho dílo přináší hodně radosti a fantazie a je psáno tak, aby se děti opravdu divily. A tak se můžete v této hře setkat s vynálezcem dětských snů a jeho pomocníky, zažít společnou komunikaci hlasem i pohybem, mluvenou řečí i znakovým jazykem. V průběhu inscenace se děti hravou formou naučí základní znaky jazyka neslyšících. 

Představení Aby se děti divily se koná v úterý 8. listopadu 2022 od 16:00 hodin

V případě vašeho zájmu si prosím zarezervujte vstupenky odpovědí na e-mailu sasostrava@tamtam.cz nebo na telefonu 734 752 900.
Cena vstupenky je 80 Kč pro dítě a 120 Kč pro dospělého. 

Zdroj fotografií: www.dlo-ostrava.cz/

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.