Neslyšící režisérka Jenny Sealeyová uvedla premiéru opery The Paradis Files

Neslyšící režisérka Jenny Sealeyová uvedla premiéru opery The Paradis Files

Nový jedinečný formát opery, jejíž součástí je tlumočení do britského znakového jazyka i kreativní titulky pro neslyšící, bude streamována online!

Datum zveřejnění: 14. června 2022

Objevujete rádi příběhy zajímavých osobností, které neprávem skončily v propadlišti dějin? A znáte Marii Theresii von Paradis? Tak právě příběh této jedinečné nevidomé skladatelky, která žila v 18.století, oživil tým umělců a umělknyň ve Velké Británii, do jejichž čela se postavila Jenny Sealey. Ta se tak stala první neslyšící režisérkou opery. Zjistěte více o tom, kdo byla von Paradis, jaké ženy stojí za vznikem opery o jejím životě, v čem všem dalším je představení nové a výjimečné nejen pro neslyšící…i další zajímavosti.

 

                        002513_05_031572

Zdroj článku: Idetskysluch.cz

Fotografie: Publikováno s laskavým souhlasem Davida Burnse za Graeae.org. Fotograf zkoušek: Henri T, produkční fotograf: Patrick Baldwin.

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků