Neslyšící režisérka Jenny Sealeyová uvedla premiéru opery The Paradis Files

Neslyšící režisérka Jenny Sealeyová uvedla premiéru opery The Paradis Files

Nový jedinečný formát opery, jejíž součástí je tlumočení do britského znakového jazyka i kreativní titulky pro neslyšící, bude streamována online!

Datum zveřejnění: 14. června 2022

Objevujete rádi příběhy zajímavých osobností, které neprávem skončily v propadlišti dějin? A znáte Marii Theresii von Paradis? Tak právě příběh této jedinečné nevidomé skladatelky, která žila v 18.století, oživil tým umělců a umělknyň ve Velké Británii, do jejichž čela se postavila Jenny Sealey. Ta se tak stala první neslyšící režisérkou opery. Zjistěte více o tom, kdo byla von Paradis, jaké ženy stojí za vznikem opery o jejím životě, v čem všem dalším je představení nové a výjimečné nejen pro neslyšící…i další zajímavosti.

 

                        002513_05_031572

Zdroj článku: Idetskysluch.cz

Fotografie: Publikováno s laskavým souhlasem Davida Burnse za Graeae.org. Fotograf zkoušek: Henri T, produkční fotograf: Patrick Baldwin.

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.