Modely finanční podpory dětí se ztrátou sluchu v zahraničí

Modely finanční podpory dětí se ztrátou sluchu v zahraničí

Jak to mají s finanční podporou pro děti se ztrátou sluchu v jiných evropských zemích? Zeptali jsme se členů Evropské federace rodičů dětí se sluchovým postižením (FEPEDA).

Datum zveřejnění: 3. srpna 2022

Na otázky nám odpověděli André Cuenca z Francouzské národní federace asociací rodičů neslyšících a sluchově postižených dětí (ANPEDA), Sari Paloposki z Finské asociace rodičů neslyšících a nedoslýchavých dětí (KLVL), Ulrike Kappus ze Sdružení rodičů sluchově postižených dětí v Hesensku za Německo a Antoaneta Yarichkova z Asociace rodičů sluchově postižených dětí (ARDUS) za Bulharsko.

                                 002640_05_033267

Zjistěte, jaké různé modely podpory existují a které příklady by mohly sloužit jako inspirace - v článku na IDetskysluch.cz ZDE

Zdroj textu: Idetskysluch.cz

Fotografie: Shutterstock.com a Canva.com

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.