Když sluchadla nestačí…

Když sluchadla nestačí…

Jaké to je, dozvědět se, že má vaše dítě ztrátu sluchu, a následně, že tato ztráta ještě roste? 

Datum zveřejnění: 18. května 2022

Maminka čtyřleté Terezky popisuje cestu od sluchadel k implantátu včetně toho, kdo byl pro ni oporou, když začala chodit do školky: „Navíc když nastoupila, chodila tam ještě starší dcera Anička a ta jí také pomohla – všem vysvětlovala, co bylo třeba. A když Terezka ze začátku něco říkala, a ve školce jí tehdy ještě moc nerozuměli, zavolali z vedlejší třídy Aničku. Ta jim řekla, co Terezka chce, protože my doma jsme jí už rozuměli."

A co rodině pomohlo v průběhu celého procesu zvykání si na to, že má Terezka zhoršující se ztrátu sluchu? Přečtěte si celý rozhovor s Terezčinou maminkou, paní Pospíškovou v novém článku na Idetskysluch.cz - ZDE

Fotografie: archiv rodiny Pospíškových

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.