Když sluchadla nestačí…

Když sluchadla nestačí…

Jaké to je, dozvědět se, že má vaše dítě ztrátu sluchu, a následně, že tato ztráta ještě roste? 

Datum zveřejnění: 18. května 2022

Maminka čtyřleté Terezky popisuje cestu od sluchadel k implantátu včetně toho, kdo byl pro ni oporou, když začala chodit do školky: „Navíc když nastoupila, chodila tam ještě starší dcera Anička a ta jí také pomohla – všem vysvětlovala, co bylo třeba. A když Terezka ze začátku něco říkala, a ve školce jí tehdy ještě moc nerozuměli, zavolali z vedlejší třídy Aničku. Ta jim řekla, co Terezka chce, protože my doma jsme jí už rozuměli."

A co rodině pomohlo v průběhu celého procesu zvykání si na to, že má Terezka zhoršující se ztrátu sluchu? Přečtěte si celý rozhovor s Terezčinou maminkou, paní Pospíškovou v novém článku na Idetskysluch.cz - ZDE

Fotografie: archiv rodiny Pospíškových

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků