Výstava Za volební právo žen!

Výstava Za volební právo žen!

Akce na Vítkově s výkladem tlumočeným do znakového jazyka. Znáte příběh Františky Plamínkové?

Datum zveřejnění: 7. prosince 2021

18. listopadu 2021 proběhla akce pořádaná Informačním centrem rodičů a přátel sluchově postižených, CDS Tamtam a Národním památníkem na Vítkově s názvem Za volební právo žen! Výklad zahrnující příběh Františky Plamínkové a dalších žen, které se zasadily o narovnání práv volit a být voleny, byl tlumočen do znakového jazyka. 

V článku na IDetskysluch.cz si můžete přečíst, čím vším byla F. Plamínková výjimečná, co k výstavě přimělo její autorky i zamyšlení nad tím, jaké výzvy v oblasti rovných práv jsou stále aktuální. 

                           Františka Plaminkova 2

Zdroj fotografií: Národní muzeum

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.