Vydali jsme se k Betlému s divadlem Říše loutek

Vydali jsme se k Betlému s divadlem Říše loutek

Poslední adventní neděli jsme strávili víc než příjemně v divadle Říše loutek. Vánoční představení Já bych rád k Betlému bylo tlumočené do českého znakového jazyka a zajímavé nebylo jen pro děti, ale i pro dospělé, jelikož bylo protkané českými vánočními motivy a tradicemi.

Datum zveřejnění: 26. prosince 2019

Divadelní hra Já bych rád k Betlému je převyprávěním biblického příběhu o narození Ježíška a je určená i těm nejmenším dětem. Srozumitelnou a příjemnou formou představuje všechny důležité postavy, které u Ježíškova narození byly. Zajímavou vsuvkou je v této hře Rarášek, který se snaží překazit poutníkům cestu za právě narozeným Ježíškem.

Autory divadelního představení jsou František Kadlec a Rozárka Valentová, kteří nechali při tvorbě loutek promluvit své východočeské kořeny. Oba pochází z oblasti s velmi výraznou betlémářskou tradicí a výtvarné řešení marionet tomu odpovídalo. Jevištní dekorace působily jako upečené z perníku a hru doplňovaly také tradiční vánoční koledy. Překlad do českého znakového jazyka zajistila Naďa Hynková Dingová a děti si představení opravdu užily se vším všudy.

Novinky v knihovně

big_tehotnej-buddha-m9Z-475454

Těhotnej Buddha je silná kniha o mateřství bez obalu, filtrů a příkras. Autorka a blogerka Klára Svobodová v ní vypráví o svých často i velmi náročných zkušenostech v roli matky: ztráta první dcery před narozením, náročný příchod na svět druhé dcery...Nyní s manželem vychovává neslyšící dceru Fínku a slyšícího syna Barnabáše. Pusťte si videohovor s Klárou Svobodovou nejen o této jedinečné knize, jejím vzniku i reakcích čtenářek. Najdete jej na Idetskysluch.cz