S dětmi a Kašpárkem jsme se vydali až do pekla

S dětmi a Kašpárkem jsme se vydali až do pekla

Sobotní odpoledne jsme věnovali divadlu. Umělecká scéna Říše loutek si spolu s Tamtamem a ICRPSP připravila pro děti představení Kašpárek v pekle tlumočené do českého znakového jazyka. Děti byly napnuté jak struny, příběh byl totiž velmi komplikovaný, plný odvahy a dobrých skutků, které, jak víme, mohou být občas „po zásluze“ potrestány.

Datum zveřejnění: 17. února 2020

Pohádkový příběh Jiřího Žáčka hraje Divadlo Říše loutek už více než deset let. Oblíbené prostředí pekla je v tomto případě doplněné samozřejmě krásnou princeznou, zábavným Kašpárkem i nebojácným Honzou. Děti během představení sledují pouť Kašpárka a Honzy, kteří se vydávají do pekla zachránit princeznu Majdalenku. Ta se do pekelné říše dostala úplným omylem, to však neznamená, že bude snadné ji osvobodit a přivést zpátky domů. Děti tak v představení mohou zažít napětí i veselí a hrdinům musí celou dobu držet palce, aby všechno dobře dopadlo.

S tlumočením do českého znakového jazyka, které zajistila Naďa Hynková Dingová, všechno dopadlo výborně a my se těšíme na další představení, které nás v Divadle Říše loutek čeká.

Novinky v knihovně

obálkaHry pro rozvíjení sociální dovedností u dětí 5-12 let
Inspirace pro školy, terapeutické a podpůrné skupiny, dětské tábory, dětské oddíly a pododbně

Odjinud

Více článků