Pohádky pro děti v ČZJ

Pohádky pro děti v ČZJ

Naše sesterská organizace Tamtam připravila pro děti (i rodiče) pohádky v českém znakovém jazyce! Vysvětlit aktuální situaci dětem není ta nejsnadnější věc na světě, a proto jsme připravili pohádky (za využití podpůrných materiálu od Ministerstva vnitra a omalovánky od Jany Andréskové) v českém znakovém jazyce. Znakuje Sergej Josef Bovkun.

Datum zveřejnění: 22. dubna 2020

Situace ohledně koronavirové pandemie představuje zejména pro rodiče velkou výzvu. Musí se o děti starat denně, a to nejen v souvislosti s běžným chodem domácnosti, ale také coby učitelé, kuchaři, musí suplovat kroužky, vymýšlet program. To všechno v upraveném režimu plném zákazů. Jak k tomu všemu ještě dětem vysvětlit, jaká je situace venku a na co musí dávat pozor? A jak to vysvětlit dětem se sluchovým postižením? S tím bychom rodičům rádi pomohli.

Tamtam vytvořil pro děti "pohádky", příběhy, v českém znakovém jazyce, které by mohly pomoci situaci osvětlit a které by mohly rodičům usnadnit práci.

Příběhy najdete na těchto odkazech:

JSEM KORONA

DRAK KORON

K pohádkám patří také doprovodné materiály, které jsou ke stažení zde: Jsem korona; a zde: Drak Koron.

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků