Olympijské Tokio

Olympijské Tokio

Výstava u příležitosti letošního konání Her XXXII. olympiády v Tokiu.

Datum: 21. září 2021
Místo: Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
Organizátor: Informační centrum RPSP, CDS Tamtam, Národní muzeum
Web: www.nm.cz/program/vystavy/olympijske-tokio

Na výstavě se seznámíte například s historií sportovního vybavení. Prohlédnete si gymnastické nářadí z konce třicátých let i současnosti. Budete moci porovnat kolo zlatého dráhaře z Tokia 1964 Jiřího Dalera se současným špičkovým modelem. K vidění jsou i části originální osmiveslice z roku 1964, dobové sportovní oblečení i osobní předměty pamětníků her. Prohlédnouit si můžete medaile československých a českých olympioniků, včetně zlaté, kterou získal cyklista Jiří Daler. Vystavena jsou i tři originální kimona, která Čáslavské věnovali japonští fanoušci a jedno z nich také císařská rodina.

Prohlídka s tlumočením do českého znakového jazyka se koná 21. září 2021 od 9:00 a od 14:00 hodin v historické budově Národního muzeua na Václavském náměstí v Praze 1. 

Přihlášky zasílejte e-mailem naVvajcK6nyD_b56LTGk3d5eT-MSMS na telefonní číslo 777 349 104.

Vhodné pro neslyšící děti.

Foto: Národní muzeum

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků