Karneval zvířat

Karneval zvířat

Úspěšná interaktivní taneční inscenace pro mladého diváka a jeho rodiče, přístupná i neslyšícím.

Datum: 16. ledna 2022
Místo: Divadle PONEC, Husitská 899/24A, Praha 3 - Žižkov
Organizátor: Divadlo PONEC
Web: www.divadloponec.cz

Interaktivní taneční představení pro děti a mládež, které vzniklo na motivy stejnojmenné hudební suity francouzského skladatele Camille Saint-Saënse. Inscenace propojuje pohyb a tanec s videoprojekcemi, originální hudbou, zvuky a v neposlední řadě akcentuje i hru světla a stínu, ticha a nehybnosti.
Tvůrci se nechali inspirovat rozmanitým světem živočišné říše, vydali se pod zem, vzlétli na nebe, potopili se do hlubin i ztratili v trávě, a zároveň vytvořili mnohá nová, roztodivná stvoření. A díky dětským divákům, kteří jsou přítomni na jevišti od počátku do konce, vznikají pokaždé další nové bytosti. Přijďte se ponořit do světa velké zvířecí fantazie!

Představení je vhodné pro děti od 5 do 12 let,  jejich rodiče i prarodiče. Je uváděno ve verzi přístupné také neslyšícím divákům. 

Taneční představení Karneval zvířat s českými titulky pro neslyšící se koná v neděli 16. ledna 2022 od 16:00 hodin

Trailer v českém znakovém jazyce a více info o představení

Vstupenky lze zakoupit na stránkách divadla

Novinky v knihovně

Dítě, které žilo ve zdi
Příběh o chlapci, který se před světem ukryje do zdi. Tam nachází klid a útočiště. Zdá se, že tam má vše, co potřebuje k životu. Rodiče se snaží mnoha způsoby ke svému synovi přiblížit. Citlivý pohled do světa dítěte s autismem a jeho rodiny. Kniha je vhodná pro práci s dětmi s diagnózou poruchy autistického spektra, nebo pro vysvětlení odlišnosti těchto dětí jejich okolí. 

Odjinud

Více článků