Cesta na Horu

Cesta na Horu

Prohlídka výstavy ke 400. výročí bitvy na Bílé hoře.

Datum: 29. září 2021
Místo: Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
Organizátor: Informační centrum RPSP, CDS Tamtam, Národní muzeum
Web: www.nm.cz/program/vystavy/1620-cesta-na-horu

Cesta na Horu ilustruje tehdejší situaci v zemích Koruny české – náboženskou realitu, velmocenské ambice, situaci v habsburském rodě. Velká pozornost je věnována samotné bitvě. Ta je vůbec poprvé v historii multimediálně zpracována. Bitva je rovněž zasazena do kontextu přesunu vojsk mezi Rakovníkem a Prahou v listopadu 1620, který byl dosud do značné míry opomíjen, přestože měl na výsledek nezanedbatelný vliv. Součástí výstavy jsou ukázky dobových zbraní, vojenské taktiky, charakteru armád.

Prohlídka s tlumočením do českého znakového jazyka se koná ve středu 29. září 2021 od 15:00 hodin v nové budově Národního muzeua na Václavském náměstí v Praze 1. 

Přihlášky zasílejte e-mailem naVvajcK6nyD_b56LTGk3d5eT-MSMS na telefonní číslo 777 349 104.

Vhodné pro dospělé návštěvníky.

Foto: Národní muzeum

Novinky v knihovně

Ukrytý poklad

Ukrytý poklad
Po knize Třinácté komnaty dětské duše, která je považována za základní knihu o terapii hrou, přichází autorka s novou publikací. I ta se zaměřuje na vztah mezi terapeutem a dítětem či dospívajícím a přináší řaduu tvořivých, expresivních a projektivních technik pro odhalení klientova vnitřního já. Stává se tak mapou ke skrytému pokladu, který ale nikdy nelze úplně odhalit, protože dítě se stále rozvíjí a mění a jeho hloubka je nezměrná. 

Odjinud

Více článků