Cesta na Horu

Cesta na Horu

Prohlídka výstavy ke 400. výročí bitvy na Bílé hoře.

Datum: 29. září 2021
Místo: Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1
Organizátor: Informační centrum RPSP, CDS Tamtam, Národní muzeum
Web: www.nm.cz/program/vystavy/1620-cesta-na-horu

Cesta na Horu ilustruje tehdejší situaci v zemích Koruny české – náboženskou realitu, velmocenské ambice, situaci v habsburském rodě. Velká pozornost je věnována samotné bitvě. Ta je vůbec poprvé v historii multimediálně zpracována. Bitva je rovněž zasazena do kontextu přesunu vojsk mezi Rakovníkem a Prahou v listopadu 1620, který byl dosud do značné míry opomíjen, přestože měl na výsledek nezanedbatelný vliv. Součástí výstavy jsou ukázky dobových zbraní, vojenské taktiky, charakteru armád.

Prohlídka s tlumočením do českého znakového jazyka se koná ve středu 29. září 2021 od 15:00 hodin v nové budově Národního muzeua na Václavském náměstí v Praze 1. 

Přihlášky zasílejte e-mailem naVvajcK6nyD_b56LTGk3d5eT-MSMS na telefonní číslo 777 349 104.

Vhodné pro dospělé návštěvníky.

Foto: Národní muzeum

Novinky v knihovně

Dítě, které žilo ve zdi
Příběh o chlapci, který se před světem ukryje do zdi. Tam nachází klid a útočiště. Zdá se, že tam má vše, co potřebuje k životu. Rodiče se snaží mnoha způsoby ke svému synovi přiblížit. Citlivý pohled do světa dítěte s autismem a jeho rodiny. Kniha je vhodná pro práci s dětmi s diagnózou poruchy autistického spektra, nebo pro vysvětlení odlišnosti těchto dětí jejich okolí. 

Odjinud

Více článků