Kéž by bylo možné vidět, jak nám škodí hluk

Kéž by bylo možné vidět, jak nám škodí hluk

Začneme si už konečně chránit sluch před škodlivým hlukem?

Datum zveřejnění: 13. září 2022
Čelíme neviditelné krizi ztrát sluchu způsobených hlukem? Je špatný sluch přirozenou součástí stáří nebo důsledkem způsobu života v neustálém hluku způsobený nejrůznějšími stroji? A jaký sluch mají populace, které mají jen minimální kontakt s moderním hlukem?
Těmito otázkami se zabývá kanadská audioložka v článku, jehož překlad vám přinášíme v novém článku na IDetskysluch.cz ZDE.

 

Kéž by bylo 2

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.