Jak přivést design a styl do kompenzačních pomůcek?

Jak přivést design a styl do kompenzačních pomůcek?
Nebylo by skvělé, kdyby se výrobci sluchadel spojili s designéry typu Gucci nebo Prada, aby vytvořili krásná sluchadla stejně tak, jako navrhují designové obroučky brýlí?
 
 
Datum zveřejnění: 4. října 2022
Proč výrobci inzerují kompenzační pomůcky jako „malé" a „nenápadné"? Jaké výhody by mohlo mít to, když by byly naopak dobře vidět? A lze si představit sluchadla a implantáty jako designové kousky? O tom všem se dočtete v překladu článku americké autorky a odbornice v oblasti ztráty sluchu Pat Dobbs na Idetskysluch.cz ZDE.
 
DEsign a styl 2
 
Zdroj fotek: Shutterstock.com, Cochlear.com
Zdroj textu: Idetskysluch.cz
 

Novinky v knihovně

Keller

Helen Keller byla americká spisovatelka, lektorka a aktivistka bojující za lidská práva osob s postižením, žen, Afroameričanů či sociálně znevýhodněných. V necelých dvou letech ztratila následkem nemoci sluch a zrak. Zapsala se do historie jako první hluchoslepý člověk na světě, který dokončil vysokoškolská studia. K tomu došlo v roce 1904. Rok předtím vydala autobiografii Příběh mého života, jejíž nové vydání z minulého roku si můžete zapůjčit v naší knihovně. Svým obrovským úsilím věnovaným práci na sobě a pomoci druhým fascinovala H. Keller už ve své době a nepřestává dodnes. Bližší informace o knize i její autorce najdete v článku na Idetskysluch.cz.